1812AS-1R0K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 1 µH, 480 mA, 1812AS-1R0K-04
Order No.: 87D1014
MPN:
1812AS-1R0K-04
Series: 1812AS
1812AS-1R0K-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-1R0K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 1 µH
DC current 480 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.2 Ω
Measuring frequency 50 MHz
Quality Q Q 62
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm