1812AS-180K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 18 µH, 160 mA, 1812AS-180K-04
Order No.: 87D1015
MPN:
1812AS-180K-04
Series: 1812AS
1812AS-180K-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-180K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 18 µH
DC current 160 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 10.5 Ω
Measuring frequency 10 MHz
Quality Q Q 36
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm