1812AS-150K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 15 µH, 170 mA, 1812AS-150K-04
Order No.: 87D1016
MPN:
1812AS-150K-04
Series: 1812AS
1812AS-150K-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-150K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 15 µH
DC current 170 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 9.6 Ω
Measuring frequency 10 MHz
Quality Q Q 37
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm