1812AS-047K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 0.047 µH, 1500 mA, 1812AS-047K-01
Order No.: 79D5636
MPN:
1812AS-047K-01
Series: 1812AS
1812AS-047K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AS-047K-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Product type RF choke
Inductance 0.047 µH
DC current 1500 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.06 Ω
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 70
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm