1812AS-022K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 0.022 µH, 1550 mA, 1812AS-022K-01
Order No.: 79D5638
MPN:
1812AS-022K-01
Series: 1812AS
1812AS-022K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AS-022K-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 0.022 µH
DC current 1550 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.05 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 70
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm