1812AS-015K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 0.015 µH, 1550 mA, 1812AS-015K-01
Order No.: 79D5639
MPN:
1812AS-015K-01
Series: 1812AS
1812AS-015K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AS-015K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 0.015 µH
DC current 1550 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.035 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 70
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm