1812AF-680J-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 68 µH, 180 mA, 1812AF-680J-01
Order No.: 74D3318
EAN: 4099889009378
MPN:
1812AF-680J-01
Series: 1812AF
1812AF-680J-01 Fastron Fixed Inductors Image 1
1812AF-680J-01 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 281 pcs.
Available in 4 Days: 301 pcs. - if ordered today
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
2000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Chip inductor for RF applications, type Fastron 1812AS./1812AF.
Size 1812, molded in epoxy resin. Solderable up to max. +260 °C/10 s
With ferrite carrier material, type 1812AF.
Product type RF choke
Inductance 68 µH
DC current 180 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 6 Ω
Measuring frequency 2.5 MHz
Quality Q Q 40
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.65 mm