1812AF-271K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 270 µH, 105 mA, 1812AF-271K-01
Order No.: 79D5653
MPN:
1812AF-271K-01
Series: 1812AF
1812AF-271K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AF-271K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 270 µH
DC current 105 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 20.5 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 38
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.65 mm