1812AF-181K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 180 µH, 120 mA, 1812AF-181K-01
Order No.: 79D5658
MPN:
1812AF-181K-01
Series: 1812AF
1812AF-181K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AF-181K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 180 µH
DC current 120 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 14.2 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 36
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.65 mm