1812AF-180K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 18 µH, 270 mA, 1812AF-180K-01
Order No.: 79D5659
MPN:
1812AF-180K-01
Series: 1812AF
1812AF-180K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AF-180K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 18 µH
DC current 270 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 2.8 Ω
Measuring frequency 2.5 MHz
Quality Q Q 45
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.65 mm