1812AF-101K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 100 µH, 150 mA, 1812AF-101K-01
Order No.: 79D5666
EAN: 4099891561154
MPN:
1812AF-101K-01
Series: 1812AF
1812AF-101K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AF-101K-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 100 µH
DC current 150 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 8 Ω
Measuring frequency 2.5 MHz
Quality Q Q 40
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.65 mm