1210F-821K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 820 µH, 60 mA, 1210F-821K-01
Order No.: 79D5669
MPN:
1210F-821K-01
Series: 1210F
1210F-821K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, 1210F-821K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 820 µH
DC current 60 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 28 Ω
Measuring frequency 1.7 MHz
Quality Q Q 20
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm