1210F-561K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 560 µH, 70 mA, 1210F-561K-01
Order No.: 79D5675
MPN:
1210F-561K-01
Series: 1210F
1210F-561K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, 1210F-561K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 560 µH
DC current 70 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 23 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 22
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm