1210F-560K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 56 µH, 200 mA, 1210F-560K-01
Order No.: 79D5676
MPN:
1210F-560K-01
Series: 1210F
1210F-560K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, 1210F-560K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 56 µH
DC current 200 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 2.5 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 24
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm