1210F-3R9K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 3.9 µH, 410 mA, 1210F-3R9K-01
Order No.: 79D5679
MPN:
1210F-3R9K-01
Series: 1210F
1210F-3R9K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, 1210F-3R9K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 3.9 µH
DC current 410 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.59 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 30
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm