1210F-121K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 120 µH, 140 mA, 1210F-121K-01
Order No.: 79D5694
MPN:
1210F-121K-01
Series: 1210F
1210F-121K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, 1210F-121K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 120 µH
DC current 140 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 5.2 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 30
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm