0805AS-068J-01 | Fastron
RF choke, SMD 0805, 68 nH, 400 mA, 0805AS-068J-01
Order No.: 79D5994
EAN: 4099891562038
MPN:
0805AS-068J-01
Series: 0805AS
0805AS-068J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 612 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
RF inductor, 0805AS-068J-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Product type RF choke
Inductance 68 nH
DC current 400 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.38 Ω
Measuring frequency 200 MHz
Quality Q Q 65
Design SMD 0805
Length 2.3 mm
Width 1.8 mm
Height 1.6 mm