0805AS-048J-08 | Fastron
RF choke, SMD 0805, 48 nH, 500 mA, 0805AS-048J-08
Order No.: 79D5996
MPN:
0805AS-048J-08
Series: 0805AS
0805AS-048J-08 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, 0805AS-048J-08, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Product type RF choke
Inductance 48 nH
DC current 500 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.3 Ω
Measuring frequency 200 MHz
Quality Q Q 65
Design SMD 0805
Length 2.3 mm
Width 1.8 mm
Height 1.6 mm