0805AS-015J-08 | Fastron
RF choke, SMD 0805, 15 nH, 600 mA, 0805AS-015J-08
Order No.: 74D2310
EAN: 4099889008104
MPN:
0805AS-015J-08
Series: 0805AS
0805AS-015J-08 Fastron Fixed Inductors Image 1
0805AS-015J-08 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductor, type Fastron 0805AS./0805AQ./0805F.
Size 0805, molded in epoxy resin, smooth finish. Solderable up to max. +260 °C/10 s.
With ceramic carrier material, type 0805AS.
Product type RF choke
Inductance 15 nH
DC current 600 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.17 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 50
Design SMD 0805
Length 2.3 mm
Width 1.8 mm
Height 1.6 mm