0603AS-5N1K-08 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 5.1 nH, 700 mA, 0603AS-5N1K-08
Order No.: 79D6067
MPN:
0603AS-5N1K-08
Series: 0603AS
0603AS-5N1K-08 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-5N1K-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 5.1 nH
DC current 700 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 100 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 20
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm