0603AS-047J-08 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 47 nH, 600 mA, 0603AS-047J-08
Order No.: 74D1526
EAN: 4099889008029
MPN:
0603AS-047J-08
Series: 0603AS
0603AS-047J-08 Fastron Fixed Inductors Image 1
0603AS-047J-08 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 1,589 pcs.
Available in 4 Days: 945 pcs. - if ordered today
Price per unit*
20 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
2000 pcs.
4000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD-Inductor, 0603AS-047J-08, Fastron
Features
  • It comes in compact sizes (from 0402 to 1812) available in reel packing
Applications
  • Mobile Telecommunication: GSM, CDMA, TCDMA, cordless phones, 2 way radio
  • Automotive Subsystems: TPMS, Keyless Entry, Anti-Theft, GPS
  • Wireless Communication: W-LAN, WIFI, WIMAX, RFID, Bluetooth
  • Non-magnetic versions for medical imaging applications: ASM series
Product type RF choke
Inductance 47 nH
DC current 600 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 280 mΩ
Measuring frequency 200 MHz
Quality Q Q 38
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm