0603AS-2N2M-08 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 2.2 nH, 170 mA, 0603AS-2N2M-08
Order No.: 79D6079
MPN:
0603AS-2N2M-08
Series: 0603AS
0603AS-2N2M-08 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-2N2M-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 2.2 nH
DC current 170 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 170 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 10
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm