0603AS-1N3M-01 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 1.3 nH, 850 mA, 0603AS-1N3M-01
Order No.: 79D6093
MPN:
0603AS-1N3M-01
Series: 0603AS
0603AS-1N3M-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-1N3M-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 1.3 nH
DC current 850 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 30 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 30
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm