0603AS-068J-01 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 68 nH, 400 mA, 0603AS-068J-01
Order No.: 79D6102
EAN: 4099891562205
MPN:
0603AS-068J-01
Series: 0603AS
0603AS-068J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 10 days: 1,858 pcs. - if ordered today
100 pcs.
RF inductor, 0603AS-068J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 68 nH
DC current 400 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 340 mΩ
Measuring frequency 200 MHz
Quality Q Q 37
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm