0603AS-015J-01 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 15 nH, 700 mA, 0603AS-015J-01
Order No.: 79D6124
EAN: 4099891562243
MPN:
0603AS-015J-01
Series: 0603AS
0603AS-015J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 10 days: 1,697 pcs. - if ordered today
100 pcs.
RF inductor, 0603AS-015J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 15 nH
DC current 700 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 170 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 35
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm