0603AS-010J-01 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 10 nH, 700 mA, 0603AS-010J-01
Order No.: 79D6128
EAN: 4099891562267
MPN:
0603AS-010J-01
Series: 0603AS
0603AS-010J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 10 days: 3,704 pcs. - if ordered today
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
100 pcs.
RF inductor, 0603AS-010J-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 10 nH
DC current 700 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 130 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 31
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm