P6SMBJ28A | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, unidirectional, 600 W, 28 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ28A
Order No.: 09S2651
EAN: 4099879060501
MPN:
P6SMBJ28A
Series: P6SMBJ
P6SMBJ28A Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 3,000 pcs.
Available in 4 Days: 339,000 pcs. - if ordered today
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version unidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 28 V
Breakdown voltage 31.1 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C