P6SMBJ14A | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, unidirectional, 600 W, 14 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ14A
Order No.: 09S2603
EAN: 4099879060020
MPN:
P6SMBJ14A
Series: P6SMBJ
P6SMBJ14A Diotec Semiconductor TVS Diodes
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version unidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 14 V
Breakdown voltage 15.6 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C