1.5KE39CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 1.5 kW, 33.3 V, DO-201, Diotec Semiconductor 1.5KE39CA
Order No.: 09S1111
EAN: 4099879048158
MPN:
1.5KE39CA
Series: 1.5KE
1.5KE39CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 10,000 pcs. - if ordered today
Features
  • Peak pulse power of 1500 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 1.5 kW
Rated blocking voltage 33.3 V
Breakdown voltage 39 V
Continuous power loss 6.5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C