CPS-I3000.300.DIGI | CAMTEC
Laboratory power supply, 0 bis 300 V, (12.5 A), 0 to 12.5 A, 3000 W, 184-264 VAC/250-375 VDC, CPS-I3000.300.DIGI
Order No.: 25K8736
EAN: 04262552172482
MPN:
CPS-I3000.300.DIGI
3041107026CA
Series: CPS-i3000
CPS-I3000.300.DIGI CAMTEC Bench Power Supplies and Loads
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
1 pcs.
Lab power supply, CPS-I3000.0300.DIGI, CAMTEC
Filter Property Value
Output voltage DC 0 to 300 V
Output current 12.5 A
Range of Output Currence 0 to 12.5 A
Power 3000 W
Input voltage AC 184-264 VAC/250-375 VDC
efficiency 94 %
Width 84 mm
Height 126.4 mm
Depth 444 mm