CPS-I3000.060.DIGI | CAMTEC
Laboratory power supply, 0 bis 60 V, (62.5 A), 0 to 62.5 A, 3000 W, 184-264 VAC/250-375 VDC, CPS-I3000.060.DIGI
Order No.: 25K8733
EAN: 04262552172451
MPN:
CPS-I3000.060.DIGI
3041107023CA
Series: CPS-i3000
CPS-I3000.060.DIGI CAMTEC Bench Power Supplies and Loads
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
1 pcs.
Lab power supply, CPS-I3000.060.DIGI, CAMTEC
Filter Property Value
Output voltage DC 0 to 60 V
Output current 62.5 A
Range of Output Currence 0 to 62.5 A
Power 3000 W
Input voltage AC 184-264 VAC/250-375 VDC
efficiency 94 %
Width 84 mm
Height 126.4 mm
Depth 444 mm