ISOM5-275-B-L2 | Bourns Electronics GmbH
Hybrid protection component, radial, 10000 A, 350 V (DC), 275 V (AC), ISOM5-275-B-L2
Order No.: 07E6347
EAN: 4099879986467
MPN:
ISOM5-275-B-L2
Series: IsoMOV
ISOM5-275-B-L2 Bourns Electronics GmbH Varistors Image 1
ISOM5-275-B-L2 Bourns Electronics GmbH Varistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 11 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
25 pcs.
300 pcs.
600 pcs.
1200 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Varistor series IsoMOV
Technical specifications
Filter Property Value
Design radial
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 350 V
Rated voltage (AC) 275 V
Grid 7.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C