MF-FSML175/8-2 | Bourns Electronics GmbH
PTC fuse, self-resetting, SMD 0603, 8 V (DC), 50 A, 3.5 A (trip), 1.75 A (hold), MF-FSML175/8-2
Order No.: 80E5327
EAN: 4099889122756
MPN:
MF-FSML175/8-2
Series: MF-FSML
MF-FSML175/8-2 Bourns Electronics GmbH Resettable PTC-Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
4000 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Design SMD 0603
Trigger current 3.5 A
max. holding current 1.75 A
Rated current 50 A
Rated voltage (DC) 8 V
Logistics
Property Value
MSL MSL 2A