SF-3812TM125T-2 | Bourns Electronics GmbH
SMD fuse SMD 3812, 1.25 A, T, 600 V (AC), 60 A breaking capacity, SF-3812TM125T-2
Order No.: 47G255
EAN: 4099889092226
MPN:
SF-3812TM125T-2
Series: SF-3812TM-T
SF-3812TM125T-2 Bourns Electronics GmbH Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
2500 pcs.
SMD-Fuse, SF-3812TM125T-2, BOURNS
Features
  • Overcurrent protection to Telcordia
  • Surface mount packaging for automated assembly
  • RoHS-compatible and halogen free
Technical specifications
Filter Property Value
Version SMD fuse
Design SMD 3812
Enclosure SMD
Rated current 1.25 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (AC) 600 V
Breaking capacity 60 A
Length 10.1 mm
Width 3.1 mm
Height 3.1 mm