TT3-A050-4040-0 | Block
Isolating transformer, 50 kVA, 400 V/400 V/400 V, TT3-A050-4040-0
Order No.: 42C1331
EAN: 4099891346232
MPN:
TT3-A050-4040-0
Series: TT3
TT3-A050-4040-0 Block Power Transformers
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Output power 50 kW
Primary voltage 400 V
Secondary voltage (1) 400 V
Secondary voltage (2) 400 V
Secondary voltage (3) 400 V
Length 620 mm
Width 350 mm
Height 570 mm