L091S152LF | BI Technologies
Resistor network, SIP-9, 1.5 kΩ, 0.125 W, ±2 %, 8 resistors, L091S152LF
Order No.: 84E294
EAN: 4099879757661
MPN:
L091S152LF
Series: L
L091S152LF BI Technologies Resistor Networks
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 1,500 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Resistance networks, SiL package, type TT electronics/BI technologies L..1S.
Interconnected resistors of the same value and with common connection (bussed resistors)
With 8 resistors, 9-pole, type L09-1S.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 1.5 kΩ
Tolerance ±2 %
Power 0.125 W
Assembly THT
Enclosure SIP-9
Number of resistors 8
Temperature coefficient ±100 ppm/°C
max. operating temperature 125 °C
Length 22.86 mm
Width 2.41 mm
Height 4.95 mm