Q22F1CXXY24E | APEM
Signal light, 24 V (AC), 24 V (DC), yellow, 60 mcd, Mounting Ø 22 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1, Q22F1CXXY24E
Order No.: 31G7062
EAN: 4099889581829
MPN:
Q22F1CXXY24E
Series: Q22F1CXX
Q22F1CXXY24E APEM Signal Lamps, Indicators, Arrays
Subject to prior sale
LED-Signal lamp, Q22F1CXXY24E, APEM
The Q22F1CXXY24E is a LED Indicator that is perfect for various applications. It features a 22mm mounting hole, making it easy to install. The flush bezel style gives it a sleek and modern look. With solder lug fastons 28 x 08 terminals, it ensures a secure and stable connection. The bright chrome bezel finish adds a touch of elegance. Its fixed light illumination provides a consistent and reliable display. The yellow LED color is vibrant and eye-catching. With a voltage of 24 VDC, it is energy-efficient. It is also sealed with an IP67 rating, making it resistant to dust and water.
Connection solder connection/2.8 mm
Diode Diameter 18 mm
Installation diameter 22 mm
Farbe der Beleuchtung yellow
Luminous intensity 0.06 cd
Assembly PCB mounting
Rated voltage (AC) 24 V
Rated voltage (DC) 24 V
Rated current 40 mA
Grid 1.25 mm