RL2512FR-070R033L | Yageo
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 33 mΩ, 1 W, ±1 %, RL2512FR-070R033L
Order No.: 08E612
EAN: 4099879199317
MPN:
RL2512FR-070R033L
Series: RL
RL2512FR-070R033L Yageo SMD Resistors
Image may differ
As a private customer, you can buy this item as soon as we have it back in stock.
SMD thick-film resistors, size 2512, 1.0 W, tolerance 1.0 %, type Yageo/Phycomp RL2512.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 33 mΩ
Tolerance ±1 %
Power 1 W
Design SMD 2512 (6330)
Temperature coefficient ±1200 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 6.35 mm
Width 3 mm
Height 0.55 mm