POS400JT-77-820RAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 820 Ω, 4 W, ±5 %, POS400JT-77-820RAA
Order No.: 29E692
EAN: 4099879674821
MPN:
POS400JT-77-820RAA
PO591-05T820R
Series: PO
POS400JT-77-820RAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 143 pcs.
Price per unit*
1 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS400JT-77-820RAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 820 Ω, 4 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 820 Ω
Tolerance ±5 %
Power 4 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 9 mm
Length 20 mm