POS400JT-77-680RAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 680 Ω, 4 W, ±5 %, POS400JT-77-680RAA
Order No.: 29E688
EAN: 4099879674814
MPN:
POS400JT-77-680RAA
PO591-05T680R
Series: PO
POS400JT-77-680RAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 467 pcs.
Price per unit*
1 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS400JT-77-680RAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 680 Ω, 4 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 680 Ω
Tolerance ±5 %
Power 4 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 9 mm
Length 20 mm