POS400JT-77-4K7AA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 4.7 kΩ, 4 W, ±5 %, POS400JT-77-4K7AA
Order No.: 29E728
EAN: 4099879674913
MPN:
POS400JT-77-4K7AA
PO591-05T4K7
Series: PO
POS400JT-77-4K7AA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 659 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS400JT-77-4K7AA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 4.7 kΩ, 4 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 4.7 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 4 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 9 mm
Length 20 mm