POS400JT-77-3R3AA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 3.3 Ω, 4 W, ±5 %, POS400JT-77-3R3AA
Order No.: 29E576
EAN: 4099879674524
MPN:
POS400JT-77-3R3AA
Series: PO
POS400JT-77-3R3AA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 970 pcs.
Price per unit*
5 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS400JT-77-3R3AA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 3.3 Ω, 4 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 3.3 Ω
Tolerance ±5 %
Power 4 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 9 mm
Length 20 mm