POS400JT-77-27RAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 27 Ω, 4 W, ±5 %, POS400JT-77-27RAA
Order No.: 29E620
EAN: 4099879674630
MPN:
POS400JT-77-27RAA
Series: PO
POS400JT-77-27RAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 2,588 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS400JT-77-27RAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 27 Ω, 4 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 27 Ω
Tolerance ±5 %
Power 4 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 9 mm
Length 20 mm