POS200GT-73-560RAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 560 Ω, 2 W, ±2 %, POS200GT-73-560RAA
Order No.: 32E726
EAN: 4099879683717
MPN:
POS200GT-73-560RAA
PO593-02T560R
Series: PO
POS200GT-73-560RAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 379 pcs.
1 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
5000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200GT-73-560RAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 560 Ω, 2 W, ±2 %
Filter Property Value
ohmic resistance 560 Ω
Tolerance ±2 %
Power 2 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm