POS200GT-73-470KAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 470 kΩ, 2 W, ±2 %, POS200GT-73-470KAA
Order No.: 32E796
EAN: 4099879683991
MPN:
POS200GT-73-470KAA
PO593-02T470K
Series: PO
POS200GT-73-470KAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 1,012 pcs.
1000 pcs.
2500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200GT-73-470KAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 470 kΩ, 2 W, ±2 %
Filter Property Value
ohmic resistance 470 kΩ
Tolerance ±2 %
Power 2 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm