KHS11AKB-AX-33RAA | Vitrohm
Wirewound resistor, 33 Ω, 11 W, ±10 %, KHS11AKB-AX-33RAA
Order No.: 50E190
EAN: 4099879695789
MPN:
KHS11AKB-AX-33RAA
KH216-810B33R
Series: KH
KHS11AKB-AX-33RAA Vitrohm Wirewound Resistors Image 1
KHS11AKB-AX-33RAA Vitrohm Wirewound Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 150 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
10 pcs.
100 pcs.
200 pcs.
1000 pcs.
2500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Wire-wound resistors, tolerance 10 %, type Vitrohm KH.
Rated load 11 W, type KH216-8.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 33 Ω
Tolerance ±10 %
Power 11 W
Design axial
Assembly THT
Version wirewound resistor
Temperature coefficient ±40 ppm/K
Isolation voltage 2 kV
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 350 °C
Length 50 mm
Width 9 mm
Height 9 mm