PR01000106048FA500 | Vishay
Metal film resistor, 6.04 Ω, 1 W, ±1 %, PR01000106048FA500
Order No.: 04E6416
EAN: 4099879661678
MPN:
PR01000106048FA500
Series: PR01
PR01000106048FA500 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 20 Weeks
5000 pcs.
Metal Film Resistor, PR01000106048FA500, Vishay
Metal Film Resistor, 6.04 Ω, 1 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 6.04 Ω
Tolerance ±1 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm