PR01000103902JA500 | Vishay
Metal film resistor, 39 kΩ, 1 W, ±5 %, PR01000103902JA500
Order No.: 31E354
EAN: 4099879680549
MPN:
PR01000103902JA500
Series: PR01
PR01000103902JA500 Vishay Wirewound Resistors
5000 pcs.
Metal Film Resistor, PR01000103902JA500, Vishay
Metal Film Resistor, 39 kΩ, 1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 39 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm