PR01000101003JA100 | Vishay
Metal film resistor, 100 kΩ, 1 W, ±5 %, PR01000101003JA100
Order No.: 04E6268
EAN: 4099879660190
MPN:
PR01000101003JA100
Series: PR01
PR01000101003JA100 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 20 Weeks
1000 pcs.
Metal Film Resistor, PR01000101003JA100, Vishay
Metal Film Resistor, 100 kΩ, 1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 100 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm