PR01000101501JA500 | Vishay
Metal film resistor, 1.5 kΩ, 1 W, ±5 %, PR01000101501JA500
Order No.: 31E337
EAN: 4099879680389
MPN:
PR01000101501JA500
Series: PR01
PR01000101501JA500 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
5000 pcs.
Metal Film Resistor, PR01000101501JA500, Vishay
Metal Film Resistor, 1.5 kΩ, 1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 1.5 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm